Потпуна обустава саобраћаја на деоници Селиште–Бор од 17. јуна

 

Обавештавају се грађани и учесници у саобраћају да ће од 17. јуна, због радова на рехабилитацији коловоза на државном путу IБ реда број 37, на деоници Селиште–Брестовац–Бор, бити уведена потпуна обустава саобраћаја.

Обустава ће се односити на део пута од километра 2+300 до километра 4+000, а планирано је да радови трају наредна два месеца.

Током извођења радова, саобраћај ће бити преусмерен на алтернативне путне правце, у складу са смером кретања и категоријом возила.

Теретна возила из правца Параћина биће усмеравана преко Селишта, Звездана, петље Зајечар и петље Вражогрнац, одакле се саобраћај наставља ка Бору.

Теретни и путнички саобраћај из правца Неготина и Књажевца одвијаће се преко петље Вражогрнац, државним путем IБ реда број 37, према Бору.

За путничка возила која долазе из правца Параћина и Селишта предвиђен је алтернативни правац преко Валакоња, Подгорца и Злота, локалним путем до државног пута IБ реда број 37 и даље ка Бору.

Моле се возачи да поштују постављену привремену саобраћајну сигнализацију, да прате упутства на терену и да вожњу прилагоде условима на путу.

Град Бор апелује на све учеснике у саобраћају за стрпљење и разумевање током трајања радова, који су важни за безбедније и квалитетније одвијање саобраћаја на овој деоници.

САОПШТЕЊЕ: Од вечерас обустава јавног превоза на територији града

Саопштење Градске управе града Бора о обустави јавног превоза на територији града:

“У складу са Уредбом Владе Републике Србије о мерама за време ванредног стања ( „Службени гласник РС“ бр. 31/20, 36/20, 38/20, 39/20) Град Бор ће од 25.03.2020.године у потпуности обуставити јавни превоз на територији града, односно последњи полазак ће бити 24.03.2020.године у 23:45 сати.

У складу са Наредбама Штаба за ванредне ситуације града Бора бр. 217-42/2020-I и 217-43/2020-I од 22.03.2020.године и Обавезном инструкцијом о примени уредбе о изменама и допунама мера за време ванредног стања у области превоза путника у друмском саобраћају послодавци су били дужни да организују превоз за своје запослене. У ту сврху и у складу са Обавезном инструкцијом Владе Републике Србије, Градска управа града Бора је отворила мејл адресу prevoz@bor.rs и о томе обавестила привредне субјекте на територији града, на коју, до данас, нико није пријавио своје потребе. По пријему исказаних захтева, Градска управа ће проследити захтев Министарству грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре и по добијању сагласности надлежног министра, донети дозволу по којој је омогућен превоз запослених одређеног привредног субјекта на унапред одређеној рути и дефинисаним временима.

У складу са горе наведеним, Град Бор је дужан да обустави јавни превоз на територији града, те су за даљу организацију превоза запослених одговорни и задужени искључиво послодавци.”

 

 

САОПШТЕЊЕ здравствене установе Дом здравља “Бор”

“У складу са препорукама Министарства здравља, од сутра, 17.03.2020.године, у периоду од 07 до 22 сата, просторије амбуланте „Рудар“ у улици Моше Пијаде 39 (на Другом километру) биће ИСКЉУЧИВО за пацијенте са повишеном телесном температуром и акутним респираторним тегобама.

Пацијенти који осете ове тегобе у обавези су да се јаве дежурним лекарима искључиво у просторијама амбуланте „Рудар“, док се пацијенти који се редовно лече у овој амбуланти, сходно својим потребама, преусмеравају на Дом здравља Бор.”

 

Пријем грађана код градоначелника заказан за суботу

Градоначелник Бора Александар Миликић ће и ове суботе наставити са праксом пријема грађана.

“Ту смо да решавамо сва питања наших суграђана која су у надлежности Града Бора, као и да за ствари које нису у нашој надлежности грађанима дамо одређене савете и упутимо их на надлежне институције”, нагласио је градоначелник Бора.

Сви заинтересовани грађани могу се пријавити за разговор тако што ће лично доћи у кабинет градоначелника, упутити захтев путем мејла на gradonacelnik@bor.rs или се пријавити телефоном на број 423-980.